Bize Ulaşın: 0 (232) 220 00 70 - bilgi@pestizmir.com.tr

Örümcekler.

Araneae

Dünya üzerinde 35 binden fazla örümcek çeşidi olduğu tahmin edilmektedir. Boyları, renkleri, derileri ve diğer birçok özellikleri birbirlerinden farklı olabilir. Ancak örümcekleri diğer böceklerden ayıran önemli bir özelliği vardır. Bu özeliği 8 (sekiz) bacaklı olmasıdır. Her ne kadar bilimsel sınıflandırmada bir canlının böcek sayılabilmesi için 6 (altı) bacaklı olması şartı konulsa da, halk arasında örümcekler bir böcek türü olarak bilinir. Türkiye’de en çok karşılaşılan türleri kırmızı örümcek, ev örümceği ve kiler örümceğidir. Evlerin ve işyerlerinin hemen her yerinde yuvalanabilirler. Yaygın kalıntıları ördükleri ağlardır.

Dünyada örümcekler tehlikeli canlılar olarak insanlara tanıtılmıştır. Türkiye’de durumun zehir açısından sanıldığı kadar riskli olmadığı düşünülse de, yakın zamanda yapılan bilimsel araştırmalar zehirli türlerin varlığını kanıtlamaktadır. Örümcekler sadece zehir yoluyla da zarar vermezler. İşyerlerinde ve evlerde hijyeni etkiledikleri gibi yaygın bir hastalık olan araknofobiye sebep olurlar. Ayrıca ısırma yoluyla da alerjik reaksiyonlara neden olabilirler ve bu hastalıklar için tıbbi destek almanız gerekebilir.

Siz de örümcek aktivitesinden şikayetçiyseniz, ilaçlama hizmeti almak için bizimle iletişime geçin. Pest İzmir’in deneyimli ekipleri sorununuzun üstesinden gelecektir.

0 (232) 220 00 70

Back to Top